Szanowni Państwo,

mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na I Konferencję „Rak Płuca w Centrum”,
która odbędzie się w dniach 12-13.04.2019 w Łodzi. 

Rak płuca jest najczęściej występującym oraz powodującym największą liczbę zgonów nowotworem złośliwym w Polsce. Także w województwie łódzkim nowotwory od wielu lat stanowią drugą, pod względem częstości występowania, przyczynę zgonów. Nadrzędnym celem przyświecającym nam lekarzom jest zmniejszenie zachorowalności i umieralności z powodu tego typu nowotworów. I dlatego powstał pomysł organizacji specjalnej konferencji poświęconej diagnostyce i leczeniu nowotworów płuc. Wyjątkowość tego wydarzenia polega na innowacyjnej formule, która pozwoli uczestniczyć całemu środowisku medycznemu.  

Pierwszego dnia zaprosiliśmy na spotkanie dyrektorów, ordynatorów oddziałów szpitalnych oraz osoby zajmujące się rozliczeniami w diagnostyce raka płuca. 

Drugi dzień, sobota 13.04, skierowany jest do nas, czyli lekarzy zajmujących się diagnostyką i leczeniem nowotworów płuc w województwie łódzkim. Do wygłoszenia wykładów zaprosiliśmy grono wybitnych specjalistów, którzy w swoich wystąpieniach przedstawią zagadnienia od epidemiologii poprzez diagnostykę i najnowsze możliwości leczenia nowotworów płuc. 

Zachęcając do licznego udziału w tym wyjątkowym spotkaniu jestem przekonana, że będą to dwa dni wytężonej ale bardzo owocnej pracy, która wpłynie na lepszą diagnostykę w naszym województwie i tym samym na zmniejszenie zachorowalności i umieralności z powodu nowotworów płuc. 

 

Do zobaczenia w Łodzi, 

Zastępca Dyrektora ds. Onkologii, Kierownik Oddziału Brachyterapii Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Łodzi

Dr n. med. Jolanta Łuniewska-Bury

Dyrektor Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodz

mgr Wojciech Szrajber

 

Patronat:

herb_Grzegorz_Schreiber-prawo-min.jpg